Home Novinky Sortiment Jak nakupovat Obchodní podmínky Katalogy, Brožury Kontakty
Novinky pro sezónu 2016/2017
Každý rok se snažíme naši nabídku rozšiřovat o zajímavé atraktivní a populární odrůdy. Přehled nových odrůd, které zařazujeme do sortimentu pro sezonu 2016/2017 je uveden níže. Některé z uvedených novinek jsou již k dispozici, další budeme postupně doplňovat během první poloviny ledna 2017.

CELER BULVOVÝ ALBÍN

Objednací číslo 10032

Poloraná odrůda tvořící bílou dužninu bez antokyanů. Nemění barvu při konzervaci. Bulvy netvoří dutiny. Odolná proti vybíhání do květu.

CIBULE KUCHYŇSKÁ TOSCA

Objednací číslo 10063

Polopozdní až pozdní odrůda tvořící oválný tvar cibule o hmotnosti až 150 g. Velmi dobrá skladovatelsnot.

CHŘEST LÉKAŘSKÝ

Objednací číslo 10208

Dvoudomá rostlina dorůstající výšky až 150 cm s jemnými nitkovitými listy. Užitková část jsou pazochy (dužnaté mladé výhonky), které se vyvíjí pod úrovní půdy. První dva roky se nesklízí, až třetím rokem po zesílení rostliny.

KEDLUBEN LUNA

Objednací číslo 10249

Poloraná odrůda tvořící bílou dužninu bez antokyanů. Nemění barvu při konzervaci. Bulvy netvoří dutiny. Odolná proti vybíhání do květu.

MRKEV STUPICKÁ K RYCHLENÍ

Objednací číslo 10419

Velmi raná odrůda vhodná k rychlení a jarnímu polnímu pěstování. Pšstuje se hlavně pro vysoký obsah vitamínu A.

MRKEV KRMNÁ TÁBORSKÁ

Objednací číslo 10439

Tvoří středně dlouhý válcovitě kuželovitý žlutý kořen. Dužnina je intenzivně žlutá. Dává vysoké výnosy.

MRKEV KRMNÁ VIŠŇOVSKÁ

Objednací číslo 10440

Tvoří kuželovitý červený kořen středně dlouhý. Dužnina je červené barvy. Je odolná proti chorobám, krátkodobému suchu nebo zamokření a proti vybíhání do květu.

PAPRIKA ZELENINOVÁ HABANERO - ORANŽOVÁ

Objednací číslo 10500

Jedna z nejpálivějších odrůd papriky, dosahuje pálivosti 200 000 - 300 000 SHU. Plody jsou v technické zralosti zelené, v botanické oranžové. Plody jsou velké 4 - 6 cm. Rostliny jsou nižšího vzrůstu a bohatě se větví, proto se hodí pro pěstování v nádobách nebo samozavlažovacích truhlících.

PAPRIKA ZELENINOVÁ HABANERO - ŽLUTÁ

Objednací číslo 10502

Jedna z nejpálivějších odrůd papriky, dosahuje pálivosti 200 000 - 300 000 SHU. Plody jsou v technické zralosti zelené, v botanické žluté. Plody jsou velkjé 4 - 6 cm. Rostliny jsou nižšího vzrůstu a bohatě se větví, proto se hodí pro pěstování v nádobách nebo samozavlažovacích truhlících.

PAPRIKA ZELENINOVÁ MERCEDES

Objednací číslo 10516

Poloraná až pozdní odrůda silnostěnné papriky pro pěstování ve skleníku a fóliovníku. Plody jsou kvadratické, silnostěnné, šťavnaté, v konzumní zralosti červené. Velikost plodů: délka 10 - 14 cm, šířka 7 - 9 cm, šířka masy 7 - 8 mm. Jsou výborné pro přímý konzum, kuchyňskou úpravu i konzervaci.

RAJČE TYČKOVÉ BEAFSTEAK

Objednací číslo 10653

Pozdní odrůda tyčkového rajčete vhodná pro polní pěstování z předpěstované sadby. Mohutné plody tvaru srdce dosahují hmotnosti až 250 g. Plody jsou velmi chutné s malým obsahem semene.

TUŘÍN BÍLÝ

Objednací číslo 10871

Odrůda se sladkými dužnatými kořeny. Pěstuje se pro lahodnou chuť a nízký obsah sušiny. Velmi dobře se tepelně upravuje.

TUŘÍN ČERVENOBÍLÝ

Objednací číslo 10872

Odrůda se sladkými dužnatými kořeny. Pěstuje se pro lahodnou chuť a nízký obsah sušiny. Velmi dobře se tepelně upravuje.

ČESNEK MEDVĚDÍ

Objednací číslo 30136

Vyséváme na stinné místo od srpna do listopadu. Rostlina tvoří malé listy, které sklízíme od druhého roku vegetace. Je to vytrvalá rostlina. Podporuje chuť k jídlu, trávení a tvorbu krve. Snižuje krevní tlak, používá se proti chřipce a astmatu.

MATEŘÍDOUŠKA

Objednací číslo 30246

Vytrvalá bylina podobná tymiánu. Používá se jako koření nebo do čajů, zejména sušená. K šušení se sklízí nať před rozkvětem nebo v květu.